Trochę o mnie i mojej pasji

Na wstępie chciałbym powitać serdecznie wszystkich, którzy znaleźli się na moim blogu. Jest mi niezmiernie miło gościć moich pierwszych czytelników. Nazywam się Paweł Zięba i prowadzę studio fotograficzne w Krakowie - „Paweł Zięba Fotografia”. Jestem tu, żeby przeprowadzić Was przez niesamowity świat fotografii, który stał się nieodłączną częścią mojego życia. Zapraszam! 

Jak to wszystko się zaczęło
(Zdjęcie, które wykonałem na warsztatach fotograficznych u Magdaleny Hałas - modelka Wiktoria) 
Lata temu moje życie wyglądało zupełnie inaczej. Interesowałem się sztukami walki, trenowałem regularnie brazylijskie jiujitsu i wiązałem z tym nadzieje na przyszłość. Poświęcałem się mojej pasji w 100% i przełamywałem coraz więcej barier, podejmowałem coraz większe wyzwania, a w końcu się przeliczyłem. Podjąłem walkę z dużo cięższym od siebie przeciwnikiem. Podczas sparowania upadłem na rękę i zerwałem mięsień tricepsu.
To wydarzenie przekreśliło moją karierę sportową. Moje życie zwolniło. Na długi czas zająłem się pracą na etacie w branży grzewczej, a w międzyczasie dorabiałem sobie na różne sposoby. Tak minęły jakieś 4 lata. Przez cały ten czas szukałem czegoś, co zastąpi moją pasję, ale nic nie dawało mi takiej satysfakcji.

Nadszedł w końcu dzień, w którym moja dziewczyna Paulina, oddała mi w ręce swój aparat sugerując, żebym spróbował fotografii. 
Pierwsze podejścia były ciężkie, kompletnie nie umiałem kadrować, robiłem tak oczywiste błędy, że dziś nie jestem w stanie uwierzyć, że tak naprawdę było. Dłoń ścięta w połowie, co drugie zdjęcie z uciętymi stopami i dużą przestrzenią nad głową, albo odwrotnie - ucięta głowa, a stopy na środku kadru. Myślę, że nikt dziś by w to nie uwierzył. 
Droga do spełnienia marzeń
(Jedno z pierwszych moich zdjęć po odbytych szkoleniach - Paulina)
Mimo wszystkich problemów jakie napotkałem na początku - wciągnęło mnie to i zacząłem szkolić się, i pracować ze zdjęciami każdego dnia. Kosztowało mnie to bardzo wiele samozaparcia i cierpliwości w drodze do celu. Jak u każdego, tak i u mnie początki nie były łatwe, zaliczyłem wiele wzlotów i upadków. Analizowałem prace innych, inwestowałem w szkolenia indywidualne, czytałem o sztuce fotografii, a nawet doszkalałem się z YouTube i to wszystko zaprowadziło mnie tu, gdzie teraz jestem, pozwoliło stać się tym, kim jestem i bez problemu mogę nazwać się teraz profesjonalistą.
Fotografia stała się nieodłączną częścią mojego świata, pasją, którą chcę rozwijać i jednocześnie pracą z której żyję. Jestem niezmiernie wdzięczny za to, że dzięki Waszej pomocy mogę obcować z tym, co kocham, każdego dnia. 

Wszystko o tym, czym chcę się podzielić
(Jedna z sesji studyjnych w podnajmowanym kiedyś przeze mnie studiu - Patrycja )
Oprócz naciskania spustu migawki, lubię również pracę z ludźmi, dialog, nawiązywanie kontaktu. Właśnie dlatego chciałem założyć tego bloga, żeby opowiedzieć Wam coś więcej o sobie, o niesamowitych ludziach, których poznałem, o tym jak wyglądają moje sesje zdjęciowe. Chcę odpowiadać wam tutaj na pytania, które często zadajecie, oraz wprowadzić Was do mojego świata. 

A teraz żegnam się już z Wami, 
życzę miłego dnia i zapraszam do śledzenia moich następnych wpisów. 
Trzymajcie się!

Submit
Thank you!
Back to Top